Rower eliptyczny czy stacjonarny?

Rowerki stacjonarne i eliptyczne to jedne z najbardziej popularnych sprzętów do wykonywania tzw. treningu cardio. W dzisiejszych czasach mamy ogromną dostępność i wybór sprzętów, które możemy zakupić na własny użytek do np. domowej siłowni. Jak jednak dokonać wyboru? Czym się różnią od siebie te rowery? Postaramy się pomóc w artykule poniżej! 😊

 

Obydwa urządzenia są dość dobrze znane i rozchwytywane, a jednocześnie oferują możliwość zrobienia naprawdę konkretnego treningu. Pomogą w poprawie wydolności, wzmocnieniu stawów i mięśni, no i oczywiście też przy zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Nasze rowerki i orbitreki są wyposażone odpowiednie systemy regulacji, dzięki czemu można dostosować parametry i obciążenie do swoich możliwości i potrzeb.

Dla niektórych obydwa sprzęty są bardzo podobne, niemniej znacząco się od siebie różnią w kwestii chociażby charakterystyki treningu. Klasyczny rower stacjonarny ma za zadanie imitować jazdę na normalnym rowerze w terenie. Podczas takiego treningu w ruch zaangażowane są głównie mięśnie nóg oraz brzucha. Konstrukcja naszych rowerów pozwala na bezpieczny trening, przy czym nie naraża stawów na nadmierne obciążenie i może na nich ćwiczyć każdy. W naszej ofercie są dostępne bardziej kompaktowe modele, ale również takie, które zadowolą każdego profesjonalistę. Rower stacjonarny jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które potrzebują rozruchu, jak również dla osób otyłych, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Czym w takim razie jest rower eliptyczny? Jest to nowoczesne urządzenie do ćwiczeń łączące w sobie zalety bieżni, roweru stacjonarnego i steppera. Przy treningu na orbitreku znacznie zwiększa się zakres zaangażowanych mięśni. Tutaj pracuje aż 90% naszych mięśni, co powoduje, że taki trening jest bardziej wymagający od treningu na rowerze stacjonarnym. Dodatkowo, pozycja przy orbitreku jest znacznie mniej stabilna, a z kolei stawy są nieco bardziej obciążone ze względu na pobudzenie największych grup mięśniowych podczas ćwiczeń. Orbitreki z reguły polecamy częściej klientom, którym zależy na dużej intensywności podczas treningu co powoduje szybsze spalanie kalorii. Najczęściej są to osoby o większej sprawności fizycznej. Niemniej jednak, nasze rowery eliptyczne pozwalają na regulację danych parametrów tak, aby dopasować trening do swoich potrzeb.

Przy wyborze sprzętu przede wszystkim należy się zastanowić czego potrzebujemy od urządzenia oraz jakie mamy możliwości. Obydwa sprzęty genialnie się sprawdzają przy treningach cardio, natomiast rower stacjonarny zdecydowanie bardziej się przyda osobie, której zależy na spokojniejszym wysiłku fizycznym. Z kolei jeśli ktoś potrzebuje ćwiczeń o dużej intensywności to zdecydowanie w grę wchodzi orbitrek! Zalecamy jednak posłuchać siebie, potrzeb swojego organizmu i indywidualnych oczekiwań względem sprzętu – to Wam zapewni zadowolenie z zakupionego urządzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysyłka 24h

Oferujemy szybką i ubezpieczoną wysyłkę kurierską w 24h.

Zwroty

Bezpieczne zwroty do 14 dni od momentu otrzymania produktu.

Gwarancja

Bezproblemowa 2-letnia gwarancja na wszystkie produkty.

Bezpieczne Zakupy

Bezpieczeństwo zakupów gwarantowane przez Certyfikat SSL.