Jak dobrać bieżnię do swoich potrzeb?

Czasami zdarza się tak, że jak bardzo byśmy nie chcieli, to i tak jesteśmy uziemieni w domu i nici z treningu – a to fatalna pogoda, chore pociechy czy zamknięte siłownie – i jak tu wyjść pobiegać?

Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji, a raczej jej uniknięciem, jest posiadanie własnego sprzętu do ćwiczeń. Nie dość, że to naprawdę wygodne rozwiązanie, bo możesz poćwiczyć w zaciszu własnego domu, bez zbędnych dojazdów i nerwów, to jeszcze na tym oszczędzasz pieniądze i zdrowie! Naszym zdaniem warto – efektywny trening bez wychodzenia z domu to jest to, co lubimy!

Zakup i wybranie odpowiedniej bieżni do domu to naprawdę duże przedsięwzięcie. Wszystko wydaje się proste, dopóki nie przychodzi moment dokonania wyboru takiej bieżni. Na rynku obecnie jest tak dużo różnych modeli i firm, że ciężko się połapać co byłoby najlepszym rozwiązaniem. Na szczęście nie musicie się już głowić, jesteśmy tu by pomóc! 😊

W pierwszej kolejności musimy się zastanowić czy mamy w ogóle przestrzeń do zagospodarowania na taki sprzęt. Warto już na samym początku o tym pomyśleć, ponieważ należałoby mniej więcej wiedzieć za jakim rozmiarem bieżni się zacząć rozglądać i na co możemy sobie pozwolić. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, to nie musisz się tym przejmować.

Teraz czas się zastanowić nad specyfikacją naszego sprzętu – to już jest zależne od kilku czynników. Przede wszystkim ustalmy wagę i wzrost osób użytkujących bieżnię, ponieważ dobrze wiedzieć z jakim maksymalnym obciążeniem i o jakich wymiarach szukać urządzenia. Mało tego, nieprzestrzegane ograniczenia wagowe, już abstrahując od niepożądanych kontuzji czy urazów, mogą powodować ryzyko znacznie szybszej eksploatacji pasa biegowego, deski oraz silnika, a tego wolelibyśmy uniknąć. Dodatkowo, musimy pamiętać, że im jesteśmy wyżsi, tym pas bieżni powinien być szerszy i dłuższy, a im ciężsi jesteśmy, tym bardziej warto zainwestować w bieżnię o większym maksymalnym obciążeniu dla naszego komfortu ćwiczeń.

Niemniej jednak, najważniejszą kwestią jest ustalenie jakie w ogóle mamy oczekiwania i potrzeby względem planowanych treningów i samego urządzenia.

Zadajmy sobie pytanie, czy planujemy głównie marsz i chodzenie, czy jednak bardziej treningi podchodzące pod maraton? Jeśli planujesz głównie chodzić, czy uprawiać jogging i nie przewidujesz, że Twoje bieganie z czasem stanie się bardziej wyczynowe, to raczej nie ma potrzeby, żeby wydawać dodatkowe pieniądze na urządzenie z niesamowicie mocnym silnikiem i potężnymi gabarytami. Jeśli jednak wszystko wskazuje na ciężkie treningi, to warto skłonić się ku modelom przeznaczonym do treningów typowo biegowych – wtedy sprzęt z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Może być również tak, że będziesz mieszać marsze z bieganiem, wtedy warto zerknąć na coś z tzw. średniej półki, która na pewno podoła mieszanym treningom. Wskazane jest również przeanalizowanie, jakie funkcje uważasz za absolutnie niezbędne. Czy to będzie wyświetlacz, konkretna moc silnika czy możliwość połączenia z np. WiFi albo inne funkcje – zastanów się, co jest dla Ciebie ważne i czego potrzebujesz.

Pozostaje również sprawa budżetu – trzeba ustalić ile możemy przeznaczyć na taki sprzęt i wziąć pod uwagę również częstotliwość planowanych treningów. Jeśli będziesz korzystać z bieżni sporadycznie to nie widzimy potrzeby inwestowania od razu w najdroższy model. Warto się jednak trochę zastanowić jaki budżet przydzielić na bieżnię do domowego użytku, my mimo wszystko sugerowalibyśmy celowanie raczej w górną granicę budżetu.

Mając już za sobą maraton odpowiadania na powyższe pytania, można spokojnie przejść do czegoś bardziej przyjemnego – w końcu wybieramy swoją bieżnię!

Tak naprawdę wszystkie nasze modele nadają się zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Oczywiście w zależności od przeznaczenia i wyposażenia bieżni, wyszczególniamy kilka kategorii.

W kategorii podstawowej znajdziecie serie V450 – V500, które posiadają najbardziej kompaktowe wymiary w naszej ofercie oraz prędkość do 10km/h oraz do 15km/h. Niektóre są wyposażone w automatyczną regulację kąta nachylenia albo masażer i uchwyt do brzuszków. Modele w sam raz do małego mieszkania i mniejszych przestrzeni.

Kolejny typ bieżni jaki u nas znajdziecie to seria modeli V600, które są już nieco większe, a ich zakres prędkości to 0-16km/h. Niektóre z nich są wyposażone zarówno w masażer, uchwyt do brzuszków i automatyczną regulację kąta nachylenia. Ta seria również zawiera model V620MS WiFi, przy którym połączycie się z telefonem i macie możliwość oglądania ulubionych filmów lub słuchania muzyki podczas treningu. Brzmi naprawdę dobrze, prawda?  😉

Ostatni rodzaj bieżni w naszej ofercie, jakie wyszczególniamy, to serie premium: V700-V800. Są to modele o największej mocy, największych wymiarach oraz niesamowicie komfortowych i profesjonalnych pasach bieżni. Ich zakres prędkości to 0-20km/h. Na tych bieżniach można zrobić naprawdę konkretne treningi, godne maratończyków!

Wszystkie modele z literką M w nazwie posiadają dodatkowo masażer i uchwyt do robienia brzuszków. Z kolei modele oznaczone literą S są wyposażone w automatyczną regulację kąta nachylenia. W naszej ofercie również znajdziecie kilka modeli, które mają te dwie funkcje i wtedy nazwa brzmi V680MS. Oprócz tego posiadamy dwie bieżnie z dotykowym wyświetlaczem wyposażonym w system operacyjny Android i moduł WiFi, dzięki czemu można połączyć się z internetem, a podczas treningów jest możliwość oglądania filmów lub słuchania podcastów czy muzyki – to modele V620MS i V720S TFT.

 

Dokładną specyfikację każdego modelu znajdziecie na jego stronie w opisie.

Przygotowaliśmy dla Was tabelkę z porównaniem wszystkich modeli będących aktualnie w naszej ofercie. Dowiecie się z niej czym różnią się poszczególne modele, jakie posiadają funkcje i czy jest to bieżnia dla Was. Naszym zdaniem to sporo ułatwi w kwestii samego wyboru, zwłaszcza, że już sami wiecie jakiego sprzętu potrzebujecie.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możecie się do nas zwrócić – służymy pomocą i radą 😊

Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysyłka 24h

Oferujemy szybką i ubezpieczoną wysyłkę kurierską w 24h.

Zwroty

Bezpieczne zwroty do 14 dni od momentu otrzymania produktu.

Gwarancja

Bezproblemowa 2-letnia gwarancja na wszystkie produkty.

Bezpieczne Zakupy

Bezpieczeństwo zakupów gwarantowane przez Certyfikat SSL.